Blog

تفاوت بستنی معمولی و بستنی جلاتو

نوشته شده توسط:

جلاتو را در سرتاسر دنیا به نام بستنی ایتالیایی می شناسند. اما باید بدانید که جلاتو تفاوت های زیادی با بستنی معمولی دارد. جلاتو از همان ابتدا بافتی غلیظ تر و سفت تر داشت و حداقل هوا در ترکیب آن وارد می شود. به همین دلیل، جلاتو دیرتر آب می شود و برای مدت زمان بیشتری می توان آن را در هوای آزاد نگهداری کرد. در ادامه تفاوت های جلاتو با بستنی معمولی را به شما معرفی می کنیم:

  • بافت کشدار: جلاتو به دلیل بافت کشدار و غلیظی که دارد در مقایسه با بستنی معمولی بافتی خامه ای تر و نرم تر دارد.
  • مواد اولیه: در ترکیبات بستنی و جلاتو خامه، شیر و شکر وجود دارد، با این حال در تهیه جلاتو از شیر بیشتر و خامه کمتری استفاده می شود و غالبا از زرده تخم مرغ هم که یکی از ترکیبات بستنی معمولی است در ساخت جلاتو استفاده نمی شود.
  • کره، هوا و طعم: بستنی معمولا محتوی ۱۰ الی ۲۵% چربی کره است. در حالی که جلاتو ایتالیایی تنها ۴ تا ۹% چربی دارد. بنابراین اگر نگران چاق شدن و دریافت کالری زیادی هستید شاید جلاتو انتخاب بی ضررتری باشد. همچنین جلاتو هوای کمتری در بافتش دارد که باعث می شود بافتی غلیظ  و متراکم و کشدار و خامه ای پیدا کند. علاوه بر این، استفاده از درصد چربی کمتر، طعم های مختلف را بهتر نشان می دهد. به همین دلیل بستنی جلاتو معمولا خوش طعم تر و خوشمزه تر از بستنی معمولی است و طعم میوه های مختلف را کاملا می توان احساس کرد.
 
  • دما: یکی دیگر از تفاوت های بستنی جلاتو با بستنی معمولی در دمای ذوب و آب شدن آن است. جلاتو معمولا می تواند در دمای ۱۰ الی ۱۵ درجه گرم تر از بستنی معمولی هم بدون هیچ مشکلی خورده شود. به همین دلیل بدون اینکه زبانتان از سردی بیش از حد بستنی بی حس شود می توانید کاملا طعم بستنی را بچشید و از آن لذت ببرید.
  • نحوه سرو: جلاتو معمولا در ظرف های بزرگی ریخته می شود و هنگام سرو به میزان دلخواه مشتری برداشته می شود
0

About the Author:

  Related Posts

ارسال دیدگاه