Blog

لیموناد

نوشته شده توسط:

لیموناد چیست؟

به طور کلی، لیموناد نوعی نوشیدنی با لیمو یا حداقل با طعم لیمو است. تمام نوشیدنی‌هایی که از لیمو درست می‌شوند را لیموناد می‌گویند اما شما می‌توانید شکر، عسل یا هر چیز شیرین کننده‌ای را به آن اضافه کنید زیرا طعم لیمو واقعا ترش است. انواع مختلفی از لیموناد وجود دارد اما دو نوع از آن کاملا شناخته شده است، لیموناد بدون گاز و لیموناد گازدار. لیموناد بدون گاز نوعی از لیموناد است که معمولا با آبلیموی تازه و شیرین کننده‌ای مانند عسل یا شکر درست می‌شود اما لیموناد گازدار به صورت ترکیبی با دیگر نوشیدنی‌ها به کار می‌رود. این‌که ایده اولیه نوشیدن لیموناد از کجا می‌آید مشخص نیست زیرا در هر کشوری حداقل یک نوع لیموناد یافت می‌شود.

۱. مشکلات گوارشی را درمان می‌کند

مشکلاتی مانند سوزش و رفلاکس معده، وضعیت‌های سختی هستند اما ترکیب موجود در لیمو به نام D-لیمونین، به کاهش این مشکلات کمک می‌کند. می‌توانید برای بهبود عملکرد دستگاه گوارش، چند قطره آبلیمو را به غذای خود اضافه کنید.

خواص لیموناد ۲: یبوست را به طور طبیعی درمان می‌کند

کلید حل مشکل یبوست، مصرف غذاها و نوشیدنی‌های سرشار از فیبر است. لیموناد، مقدار زیادی فیبر حل شدنی دارد که برای دستگاه گوارش و درمان طبیعی یبوست بسیار عالی است.

۳. مانند یک تصفیه‌کننده خون طبیعی عمل می‌کند

آیا می‌دانید تمام چیزهایی که می‌خورید برای سلامتی شما خوب نیستند؟ یک لیوان لیموناد تازه بعد از یک وعده غذایی سنگین می‌تواند به دفع مواد مضر از بدن به شما کمک کند. به عبارت دیگر، بیماری‌هایی که از طریق خون منتقل می‌شوند را می‌توان با نوشیدن منظم لیموناد درمان کرد.

۴. برای درمان تب، عالی است

تب به طور کلی به دلیل عفونت ویروسی ایجاد می‌شود. برخی از افراد ترجیح می‌دهند به جای مصرف دارو برای حل این مشکل، مقدار زیادی مکمل ویتامین C مصرف کنند. خوب، چون لیموناد حاوی ۵۳ میلی‌گرم ویتامین C در هر ۱۰۰ گرم است، نوشیدن لیموناد گرم از خوردن مکمل ویتامین C بهتر است.

۵. راه‌حلی برای مراقبت از دندان است

ماهیت اسیدی لیموناد برای مراقبت از دندان بسیار عالی است و می‌تواند سلامت دندان و لثه را حفظ کند. به هر حال، مقدار زیاد آن برای دندان مضر است، بنابراین باید بعد از نوشیدن لیموناد، دهان خود را آب کشیده یا دندان‌های خود را مسواک کنید.

 

0

About the Author:

  Related Posts

ارسال دیدگاه