Blog

موهیتو

نوشته شده توسط:

موهیتو در حال حاضر بدون شک یکی از مهم‌ترین نوشیدنی‌های گیاهی می‌باشد که از محبوبیت بسیار بالایی نزد مردم برخوردار است. این نوشیدنی با مخلوط کردن آب گاز دار، برگ نعنا، شکر، رام سفید و آبلیمو تهیه می‌شود. موهیتو برای اولین بار در کوبا تهیه شد و به همین دلیل در بعضی کشورها به آن نوشیدنی کوبایی گفته می‌شود. در این کشور بجای نعنای معمولی از نعنای اسپیکانا استفاده می‌شود. به همین دلیل است که موهیتوی کوبایی طعم نسبتا تندتری دارد. سازمان بهداشت و سلامت ایالات متحده آمریکا این نوشیدنی را در میان سالم‌ترین اسنک‌های سال 2017 جای داده است. ما در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با بیشتر با خواص موهیتو آشنا کنیم.

 

خواص موهیتو

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که در مورد این نوشیدنی پرسیده می‌شود این است که آیا موهیتو برای بدن مفید است؟ در یک کلام باید جواب بدهیم که بله. همان طور که در بالا اشاره شد تمام محتوای این کوکتل از اجزای طبیعی تشکیل شده‌اند و همین موضوع باعث می‌‎شود تا هیچگونه خطری تا زمانی که در نوشیدن آن افراط به خرج ندهید، شما را تهدید نکند. بسیاری از کارشناسان تغذیه اعتقاد دارند که این نوشیدنی بدون تردید، بهترین انتخاب برای رهایی از گرمازدگی در تابستان است.

منبع عالی آنتی اکسیدان

درباره آنتی اکسیدان چه چیزی را می‌دانید؟ خوب، این ترکیب نه تنها یک سد دفاعی فوق العاده قوی برای جلوگیری از سرطان یا مبارزه با رادیکال‌های آزاد است، بلکه برای قلب و برخی از شرایط عصبی مانند آلزایمر و دمانس نیز مفید می‌باشد. همان طور که می‌دانید، نعنا که به عنوان اصلی‌ترین ماده در موهیتو شناخته می‌شود، سرشار از آنتی اکسیدان است. از مهم‌ترین این آنتی اکسیدان‌ها می‌شود به روزماریک اسید اشاره کرد. علاوه بر این، آب لیمو نیز به عنوان یک منبع غنی از ویتامین C شناخته می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود تا نوشیدن موهیتو باعث جلوگیری از ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها شود.

بستنی عمو حسین شما را به کسب تجربه ای جدید در آبمیوه ها بویژه موهیتو در شعب خود دعوت میکند

0

About the Author:

  Related Posts

ارسال دیدگاه