Blog

کدو حلوایی و لاغری

نوشته شده توسط:

خواص کدو حلوایی

کدو حلوایی میوه یک گیاه علفی است که دارای ساقههای بلند،خزنده و برگ های پهن است، گل های این گیاه زرد و میوه آن شبیه خربزه و یا خیلی بزرگتر از آن است، قسمت های مورد استفاده کدو حلوایی میوه، پوست، تخم میوه و گل کدو حلوایی میباشد. این سبزی سرشار از آنتی اکسیدان است و به سبب داشتن کلسیم، فسفر، منیزیم و آهن بسیار مغذی میباشد. همچنین خواص دارویی کدو حلوایی و تخم آن بسیار گسترده بوده و برای درمان بسیاری از بیماریها مانند یرقان (زردی)، تسکین درد بواسیر، درمان خانگی قولنج، درمان سرفه و نرم کردن سینه، بهبود سلامت پروستات، بهبود زندگی جنسی، تقویت مغز، رفع سر درد و خستگی و به طور کلی تجدید قوای جسمی و روحی مفید است. کدو حلوایی سلولهای مغز را فعال میکند و به شکل چشمگیری حافظه را تقویت میکند، همچنین پزشکان می گویندکه کدو کار هضم غذا را آسانتر میکند و از این خاصیت آن برای لاغری و کاهش وزن استفاده میگردد.

 

کدو حلوایی و لاغری (خواص کدو حلوایی در لاغری)

مکانیسم تاثیر کدوحلوایی برای لاغری و کاهش وزن عبارت است از:

  • رفع یبوست

به طور کلی یکی از اصلی ترین خواص خانواده کدو و از آن جمله کدو حلوایی یا کدو تنبل، رفع یبوست است. کدو حلوایی دارای فیبر بالا بوده، فیبر موجود در آن خاصیت مسهل داشته و در نتیجه یبوست را که یکی از عوامل اصلی چاقی و اضافه وزن است، برطرف میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مطب مربوط به درمان خانگی یبوست را نیز مطالعه کنید.

  • احساس سیری

کدو حلوایی با افزایش فرایند هضم به فرد احساس سیری القا کرده و در نتیجه باعث لاغری و کاهش وزن میگردد.

  • کالری کم

خوردن این سبزی شیرین اما کم کالری برای افراد چاق بسیار مفید است. کدو حلوایی با وجود شیرین بودن بسیار کم کالری بوده و در نتیجه مصرف آن به مقدار زیاد میتواند جلوی اشتها را بگیرد. در هر 100 گرم کدو حلوایی تنها 20 کالری وجود دارد. همچنین با وجود کالری کم این میوه سرشار از ویتامینها و مواد معدنی مفید برای بدن است و در صورتیکه از رژیم کدو حلوایی برای لاغری استفاده شود، نیازهای غذایی بدن به خوبی تامین خواهد شد.

کدو حلوایی و لاغری (رژیم کدو حلوایی برای لاغر شدن)

برای استفاده از کدو حلوایی و مصرف آن لازم است این میوه را به صورت تازه تهیه کرده هنگام خرید سعی کنید کدوهای سالم و بدون لک را خریداری کنید. از خرید کدوهایی که با کمی فشار دادن، نشانههای لهیدگی را احساس می کنید، بپرهیزید.

این سبزی را قبل از بریدن می توانید در جایی خنک (بیرون از یخچال) بگذارید، اما به محض برش دادن، بدون برداشتن تخمههای کدو، باید آن را داخل کیسه‌های پلاستیکی در یخچال قرار دهید. برای مصرف کدو حلوایی میتوانید آن را به صورت آب پز، بخارپز، سوپ و یا به صورت کبابی میل کنید برخی افراد نیز آن را به صورت خام و همراه با سایر سبزیجات نظیر کلم، کرفس، قارچ و گوجه به صورت سالاد مصرف میکنند. نگهداری کدو حلوایی در فریز از خواص آن کاسته، توصیه میشود که به صورت تازه مصرف گردد و در صورت فریز شدن حداکثر در مدت یک ماه مصرف گردد.

آبمیوه بستنی عمو حسین در خدمت شماست

0

About the Author:

  Related Posts

ارسال دیدگاه